אודות מרפאת השיניים
ע"ש JDC לובה סלום לשעבר

אודות

מרפאת השיניים ע"ש JDC לובה סלום לשעבר נוסדה בשנת 1985 ביוזמתם של "המגבית הדרום אפריקית למען ישראל" ("קרן היסוד") ושל ד"ר יצחק ו. פרל, רופא שיניים מוביל מהעיר בוסטון וחבר פקולטה לשעבר בבית-הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת הארוורד.

כתובת המרפאה שונתה ועברנו לבניין שער העיר ברחוב יפו 216 בירושלים.

מרפאת השיניים ע"ש לובה סלום נוסדה בשנת 1985 ביוזמתם של "המגבית הדרום אפריקאית למען ישראל" ("קרן היסוד") ושל ד"ר יצחק ו. פרל, רופא שיניים מוביל מהעיר בוסטון וחבר פקולטה לשעבר בבית-הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת הארוורד.

בעזרת ראש עיריית ירושלים האגדי דאז מר. טדי קולק, ובעזרת מר בני סלום, הקימו את מה שעתיד היה לצמוח לאחת ממרפאות השיניים הגדולות בישראל. המרפאה החדשה נקראה על שמה של ד"ר לובה סלום, אמה של בני סלום והאשה היהודייה הראשונה שקיבלה תואר ברפואת שיניים מאוניברסיטת וורשא.

מאז גדלה מרפאת לובה סלום ונהייתה אחת ממספקי שירותי רפואת השיניים הגדולה בארץ, עם מעל 300,000 ביקורי-מטופלים מאז 1985. בנוסף לפרסום מידע נגיש בנושאי בריאות הפה והשיניים, מציעה לובה סלום סדנאות חינוכיות בחדר ההדרכה במרפאה ומנהלת סדנאות בגני ילדים ברחבי ירושלים. תוכנית מניעת העששת המשפחתית של לובה סלום, אשר נוסדה בשנת 2005, לימדה עד כה אלפי משפחות כיצד לשפר את היגיינת הפה שלהם ולמנוע מחלות יקרות וכואבות. אנו שואפים להרחיב את תוכנית המנע בשנים הקרובות, כדי להגיע ולהועיל ליותר ויותר משפחות.

בשנת 2024 המרפאה שינתה את שמה לJDC – Jerusalem Dental Center לזכר הוריו של מייסד המרפאה ד"ר יצחק פרל, בענדעט וחיה שרה פערלע, חסידי גור אודים מוצלים מאש ששרדו את השואה האיומה שבה איבדו את כל משפחתם וזכו להיות סמל ודוגמא לתקומה, בנייה ועשייה, הקימו בית של הכנסת אורחים וגמילות חסדים.
המרפאה עברה למשכנה החדש בשערי העיר ברחוב יפו בירושלים.

עבודתה של מרפאת לובה סלום מתאפשרת בזכות נדיבותם של תומכינו ובזכות הצוות המקצועי והמסור של המרפאה. הצוות מורכב מ-35 אנשי מקצוע, ביניהם 12 רופאי שיניים, בוגרי האוניברסיטאות המובילות בישראל ובארה"ב, אשר בוחרים לתרום את תרומתם המקצועית לקהילה, גם אם הדבר כרוך בקבלת שכר נמוך מזה הרווח בשוק החופשי.

יחד עם ילדי קהילת לובה סלום, הרופאים מייצרים במרפאה אווירה מיוחדת, הניכרת בחיוכיהם של המטופלים ואנשי הצוות כאחד.

דילוג לתוכן